Trwała depilacja owłosienia u mężczyzn

Jeszcze kilka lat temu mężczyźni depilowali przede wszystkim twarz. Dzisiejsze trendy jasno potwierdzają jednak, że i „płeć brzydsza” powinna zadbać o nieskazitelnie gładkie ciało. I chociaż jeszcze do niedawna golenie włosów z innych partii ciała niż twarz popularne było jedynie wśród pewnych grup, na przykład sportowców (kolarzy czy pływaków) to dzisiaj zauważa się, iż z depilacji laserowej korzystają coraz częściej panowie, którzy chcą zadbać o estetykę własnego ciała i odpowiednią higienę. Wizyta mężczyzny w klinice, w której wykonywana jest depilacja laserowa nie jest już niczym niezwykłym.

Jakie partie ciała depilują mężczyźni?

Już dawno przestał panować kult, zgodnie z którym męskość oceniana była na podstawie owłosienia ciała. Dzisiaj uznaje się wręcz, że nadmiernie porośnięte włosami ciało mężczyzny jest nieestetyczne. Przyzwyczajenia panów w tej kwestii zmieniają się w szybkim tempie, same kobiety również potwierdzają, że wolą partnerów, których ciało nie jest nadmiernie owłosione.

Do Clinica Cosmetologica w Gdańsku najczęściej zgłaszają się mężczyźni, których celem jest trwałe pozbycie się owłosienia z torsu czy pach, w tej grupie klientów popularna jest również depilacja pleców, pośladków i okolic bikini.

Efekty trwałej depilacji owłosienia u mężczyzn

Usuwanie zbędnego owłosienia daje już nie tylko trwały, korzystny wygląd zewnętrzny, ale jest też czynnikiem poprawiającym higienę mężczyzn. Panowie doceniają skutki depilacji laserem Vectus przede wszystkim latem, kiedy wysokie temperatury wzmagają potliwość a wraz z nią nieprzyjemny zapach. Brak owłosienia pozwala na lepsze aplikowanie na skórę antyperspirantów, co pozwala zachować idealną higienę przez cały dzień. Pamiętajmy, że nadmierne owłosienie może stać się również siedliskiem bakterii – ich brak sprzyja zachowaniu skóry w dobrej kondycji, infekcje są po zabiegach depilacyjnych rzadkością.