Trwała depilacja owłosienia u kobiet

Na depilację przy użyciu Lasera Vectus decydują się przede wszystkim kobiety. To od nich wymaga się nienagannego wyglądu a zbędne owłosienie uznawane jest wręcz za nieestetyczne. I chociaż depilacja włosów znana jest od wieków to dopiero przy wykorzystaniu lasera można to robić szybko, bezboleśnie i trwale. Kobiety doceniają zabiegi laserowe przede wszystkim za ich pełne bezpieczeństwo i najlepszą skuteczność.

Dlaczego depilacja jest tak ważna?

To normy kulturowe i społeczne narzucają kobietom pełną depilację owłosienia z poszczególnych partii ciała. Pamiętajmy, że synonimem kobiecego piękna są między innymi zawsze gładkie nogi. Co więcej, chęć trwałej depilacji podyktowana jest nie tylko względami estetycznymi, ale również wygodą – mija dyskomfort psychiczny i konieczność powtarzania nieprzyjemnych zabiegów depilacyjnych w krótkich odstępach czasu.

Jakie partie ciała depilują kobiety?

To przede wszystkim nogi, pachy oraz okolice bikini. Warto jednak podkreślić, że kobiety usuwają także nadmierne owłosienie, które występuje u nich w nietypowych częściach ciała, na przykład na górnej wardze, na plecach czy brzuchu. Przy wykorzystaniu lasera Vectus możliwa jest depilacja włosów z niemal każdej partii ciała a zabiegi są zawsze bezpieczne.

W celu usunięcia owłosienia stosuje się wymienne głowice urządzenia – większe nadają się do depilacji dużych partii ciała, te mniejsze sprawdzają się idealnie w celu precyzyjnej depilacji z miejsc mniejszych i trudno dostępnych.

Przed każdym zabiegiem następuje wizyta kwalifikacyjna, na której sprawdza się stan skóry pacjentki i eliminuje ewentualne przeciwwskazania. Dzięki temu zabiegi są w pełni bezpieczne i nie powodują jakichkolwiek powikłań.

Czas depilacji laserowej nie jest długi. W przypadku pach czy górnej wargi to tylko kilka minut. Kilkanaście minut potrzeba na depilację pleców czy kończyn dolnych jednak zabieg nie wiąże się z jakimkolwiek dyskomfortem pacjentki. W przypadku lasera Vectus stosowany jest system chłodzenia, który jest naturalnym znieczuleniem.

Podsumowując, kobiety decydują się najczęściej na depilację:

  • kończyn dolnych,
  • pach, okolic bikini,
  • pachwin,
  • górnej wargi.