Q&A

Najczęściej zadawane pytania

Dlaczego warto skorzystać z depilacji laserowej?

Laser diodowy Vectus pozwala na trwałą depilację włosów, co oznacza, że te już nigdy nie odrosną. Zabiegi są w pełni bezpieczne – depilacja poprzedzona jest wizytą kwalifikującą. Samo urządzenie bada poziom aktywnej melaniny, dzięki czemu parametry lasera dobierane są indywidualnie do każdego pacjenta. Właśnie to wpływa na optymalną skuteczność i pełne bezpieczeństwo – nie ma ryzyka uszkodzenia tkanki skórnej.

Dlaczego skorzystać z depilacji laserem Vectus?

Laser diodowy Vectus firmy Palomar Medical Technologies jest obecnie najbardziej nowoczesnym urządzeniem, dzięki któremu możliwe staje się trwałe usunięcie niechcianych włosków. To najlepszy laser na świecie, tylko w nim zostały zastosowane opatentowane systemy wpływające na bezpieczeństwo (tylko Vectus posiada automatyczny czytnik Skintel, który bada poziom aktywnej melaniny), skuteczność (została potwierdzona przez FDA, czyli Amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków) i komfort pacjenta (system chłodzący działa w trakcie i po emisji światła sprawiając, że zabieg jest bezbolesny).

Czy depilacja laserowa boli?

Depilacja przy wykorzystaniu lasera nie wiąże się z żadnym dyskomfortem – włosy nie są wyrywane a niszczone przy pomocy wysokiej temperatury. W laserze Vectus po raz pierwszy wykorzystano system Advanced Contact Cooling, który chłodzi skórę w trakcie generowania wiązek światła jak również po. Dzięki temu depilacja laserowa nie jest bolesna.

Z jakiej partii ciała można usuwać włosy?

Dzięki laserowi Vectus można trwale depilować każdą część ciała, zarówno duże, małe jak i trudno dostępne miejsca. Urządzenie zostało wyposażone w różne głowice, które można odpowiednio dopasować do danej części ciała.

Certyfikat FDA potwierdza także, że depilacja na każdej części ciała jest w pełni bezpieczna i tak samo skuteczna.

Jakich efektów można się spodziewać?

W wyniku serii zabiegów (od 4 do 6) usuwanych jest aż 95% zbędnego owłosienia. Włosy niszczone są trwale co oznacza, że już nigdy nie odrosną – dochodzi do zniszczenia mechanizmu ich wzrostu i nie jest możliwym ponowne odtworzenie tego procesu. 5% owłosienia, które pozostaje może pojawić się w pierwszym roku po zakończeniu serii laseroterapii. To włosy, które w czasie działania lasera były jeszcze w fazie wzrostu. Można je skutecznie usunąć realizując jeszcze jeden zabieg.

Zdarza się, że owłosienie może pojawić się ponownie w wyniku zaburzeń hormonalnych bądź endokrynologicznych. W takich przypadkach zaleca się wykonywanie zabiegów depilacji laserowej raz na kilka lat, by podtrzymać efekt gładkiej skóry.

Ile trwają zabiegi depilacji laserem?

Dwie wymienne głowice (mniejsza o rozmiarze 12×12 mm, druga 23×38 mm) pozwalają medykowi na przeprowadzenie depilacji laserem w krótkim czasie. Takie zastosowanie sprawia, że laser Vectus jest obecnie najszybszym urządzeniem do trwałego usuwania zbędnego owłosienia.

Depilacja laserowa pach trwa jedynie 1 minutę, włosy z pleców można usunąć w ciągu 5 minut.

Czy depilacja laserem jest bezpieczna dla skóry?

Tak, zabiegi laserowe są w pełni bezpieczne dla skóry. System Skintel, który dobiera odpowiednie parametry działania lasera zapobiega powikłaniom w postaci poparzeń czy silnych podrażnień skóry. Po depilacji laserem skóra może być jedynie zaczerwieniona i opuchnięta – wszystko wraca do normy już po kilku godzinach, maksymalnie po kilku dniach.