Przed i po depilacji

Zalecenia przed depilacją laserową i po wykonaniu zabiegów

Chociaż zabiegi depilacji laserowej są całkowicie bezpieczne i nieinwazyjne to konieczne staje się odpowiednie przygotowanie do zabiegów jak również właściwa profilaktyka po ich wykonaniu. Tylko wtedy osiąga się maksymalne efekty trwałego usuwania owłosienia i zapobiega ponownemu wzrostowi włosków.

Laser diodowy Vectus został wyposażony w najbardziej innowacyjne systemy, dzięki którym dobiera indywidualne parametry dla każdego pacjenta. Automatycznej analizie poddawana jest nie tylko barwa włosa, ale również jego grubość i gęstość występowania na danej powierzchni ciała. Gromadzenie takich danych możliwe jest, dzięki opatentowanemu systemowi czytnika Skintel, który bada poziom aktywnej melaniny w skórze. Pozwala to osiągać najlepsza skuteczność i pełne bezpieczeństwo – nie dochodzi na przykład do poparzenia skóry.

Jak przygotować się do zabiegu?

 1. Zatelefonuj pod numer 791 604 604 i powiadom rejestratorkę rozmowy o chorobach przewlekłych i ewentualnie przyjmowanych lekach. Co istotne, w czasie rozmowy telefonicznej poinformuj rozmówcę o tym, czy Twoja skóra potraktowana jest świeżą opalenizną, czy jesteś w ciąży, czy posiadasz rany skóry, czy cierpisz na epilepsję, zażywasz leki światłuczulające bądź retinoidy, leki przeciw krzepliwości krwi, chorujesz na: cukrzycę, choroby skóry, czy posiadasz rozrusznik serca, czy jesteś po niedawno odbytej operacji chirurgicznej.
 2. Poczekaj aż rejestratorka skonsultuje się z lekarzem i udzieli Ci wstępnej informacji na temat możliwości wykonania depilacji laserowej.
 3. Kolejnym etapem jest wizyta kwalifikacyjna. Podczas niej kosmetolog ocenia stan skóry pacjenta a w razie wątpliwości kieruje go na bezpłatną konsultację dermatologiczną, która odbywa się w Clinica Dermatologica (klinika znajduje się na tym samym piętrze).
 4. Jeśli wizyta kwalifikacyjna przebiegnie pomyślnie to zabieg depilacji laserowej może się odbyć natychmiast. Pacjent do gabinetu zgłasza się z ogoloną, dokładnie oczyszczona skórę, bez naniesienia na nią jakichkolwiek kosmetyków.
 5. Skóra nie może być opalona. W takim przypadku należy wstrzymać się z depilacją laserem co najmniej 4 tygodnie.
 6. Skóra musi być ogolona natomiast włosy nie mogą być wyrwane pęsetą ani woskiem. Nie wolno też stosować kremów do depilacji.
 7. Skóra przed zabiegiem nie może być nadmiernie wysuszona ani nazbyt podrażniona.
 8. Nie można wykonać zabiegów szybciej niż dwa tygodnie po zakończeniu kuracji antybiotykowej.
 9. Nie można wykonać zabiegów szybciej niż trzy tygodnie po zażywaniu naparu z nagietka, dziurawca oraz herbat wyszczuplających.
 10. Nie można wykonać zabiegów szybciej niż tydzień po intensywnym złuszczaniu naskórka ani tydzień po oczyszczaniu twarzy.

Profilaktyka po zabiegu

 1. Normalnym zjawiskiem jest zaczerwienienie i lekkie podrażnienie depilowanej partii skóry. Taki efekt powinien ustąpić po kilku godzinach, maksymalnie po kilku dniach.
 2. Depilowaną część ciała należy myć mydłem naturalnym, bez zawartości alkoholu.
 3. Do czasu całkowitego zniknięcia podrażnienia oraz zaczerwienienia nie wolno stosować kosmetyków na bazie alkoholu, w przypadku pach należy poczekać z zaaplikowaniem antyperspirantu czy dezodorantu.
 4. Po depilacji laserowej nie wolno korzystać z basenu z chlorowaną wodą, nazbyt gorących kąpieli ani z sauny.
 5. Skórę zaczerwienioną i podrażnioną można smarować łagodzącymi kosmetykami, takimi jak Bepanten.
 6. Pierwszy miesiąc po zabiegu depilacji laserowej należy unikać działania promieni słonecznych. Jeśli część ciała jest wystawiona na słońce to należy kremować ją filtrem 50+.
 7. Dopiero dwa tygodnie po zabiegu można stosować leki i preparaty światłouczulające.
 8. Seria zabiegów laseroterapii wykonywana jest w równych odstępach czasu, co 4-12 tygodni a do czasu uzyskania ostatecznych efektów nie wolno golić włosków.