Laser Vectus a inne lasery

Laser firmy Palomar Technologies, który został opracowany przez amerykańskich naukowców z Harvard University wyróżnia się na tle innych urządzeń tego rodzaju przede wszystkim niezwykłą skutecznością, krótkim czasem trwania zabiegów i pełnym komfortem dla pacjenta.

Co ciekawe, prace nad laserem Vectus trwały blisko 10 lat, przeprowadzono szereg badań i testów oraz zastosowano technologie, które po raz pierwszy wykorzystano w sprzętach medycznych – Palomar Technologies w pełni opatentowała Vectus, dzięki czemu wyprzedza on konkurencję i nie pozostawia pola do wyprodukowania urządzenia jeszcze lepszego.

Czym charakteryzuje się laser Vectus?

Vectus to obecnie najlepszy na całym świecie laser diodowy, o najwyższych parametrach technologicznych. Żadne inne urządzenia, których zadaniem jest rwała depilacja nie są tak wydaje i nie przynoszą efektów tak szybko. Warto dodać, że każdorazowy zabieg jest skrócony do minimum – na przykład trwałe usuwanie nadmiernego owłosienia z pach trwa tylko 5 minut.

Tak duża efektywność to zasługa zastosowanych w laserze Vectus systemów. Wyróżnić można opatentowaną technologię Photon Recycling, dzięki której wykorzystywane są nawet te wiązki światła, które nie przedostaną się w głąb skóry a jedynie odbiją od niej. W efekcie, wydajność generowanej przez laser energii to nawet 80%. Żadne inne urządzenie nie działa w ten sposób, co wiąże się z konieczności realizacji dużo większej liczby zabiegów.

To właśnie laser Vectus jako jedyny na świecie posiada czytnik Skintel. Ten odpowiada za automatyczne mierzenie poziomu aktywnej melaniny w mieszkach włosowych, co pozwala na dobranie indywidualnych, najlepszych dla pacjenta parametrów działania urządzenia. W efekcie, laseroterapia jest w pełni bezpieczna i optymalnie skuteczna.

Komfort podczas zabiegów

Laser Vectus pozwala na wykonywanie zabiegów depilacyjnych w pełnym komforcie dla pacjenta. Te są nie tylko krótkie, ale również bezbolesne. Wszystko dzięki technologii Advanced Contact Cooling. To chłodząca głowica, która działa znieczulająco zarówno w trakcie wydzielania wiązek światła jak i po emisji. Inne podobne lasery z tą funkcją mogą chłodzić jedynie partie skóry przed i po emisji światła, przez co zabieg staje się bolesny.

Nowoczesna technologia wykorzystana w laserze Vectus znacznie skraca również czas wykonywania zabiegów. Depilacja kończyn dolnych trwa jedynie 30 minut, podczas gdy inne urządzenia wymagają nawet 3 godzin. Wszystko dzięki wymiennym głowicom, które można dopasowywać w zależności od partii ciała, która ma być poddana depilacji.

Laser diodowy Vectus to pierwsze urządzenie, które trwale depiluje każdy rodzaj włosów, nawet te jasne i rude. Inne lasery są w stanie niszczyć jedynie włoski ciemne i grube.