Jak wygląda depilacja laserowa?

Laser diodowy Vectus jest przede wszystkim szybki i skuteczny – depilacja owłosienia w niektórych partiach ciała zabiera tylko 1 minutę czasu.

Laser Vectus został opracowany przez amerykańskich naukowców z Harvard University, co daje najlepszą gwarancję jakości. Po raz pierwszy wykorzystano długość fali 810 nm oraz czytnik Skintel, który bada poziom aktywnej melaniny – stała kontrola indywidualnych parametrów pozwala na dostosowanie działania lasera do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta.

Jak działa laser Vectus?

Laser diodowy emituje wiązki światła o odpowiedniej temperaturze, które docierają do barwnika włosa, co w efekcie doprowadza do jego całkowitego zniszczenia. Jeszcze przed rozpoczęciem zabiegu, system Skintel bada poziom aktywnej melaniny, dzięki czemu dobrana jest moc działania urządzenia. Właśnie ten patent gwarantuje pełne bezpieczeństwo oraz najlepszą skuteczność. Laser Vectus został wyposażony w dodatkowe głowice, które można wymieniać w zależności od wielkości depilowanej części ciała. Mała głowica nadaje się idealnie do precyzyjnego usuwania niechcianych włosów z niewielkich partii ciała, takich jak okolice bikini czy pachy, duża zaś do depilacji pleców czy kończyn dolnych.
Zabieg polega na przykładaniu głowicy do skóry i emitowaniu w jej głąb wiązek światła. Vectus został wyposażony w chłodzący system, dzięki czemu zabiegi nie są bolesne.

Jak przebiega zabieg?

Laser Vectus wyróżnia się na tle innych ze względu na krótki czas, jaki jest potrzebny do depilacji włosów – usuwanie owłosienia z pach trwa tylko 1 minutę, z pleców czy nóg tylko 5 minut.
Skóra powinna być dokładnie ogolona (włosy nie mogą być wyrywane pęsetą ani woskiem, nie mogą być też potraktowane kremem do depilacji) i oczyszczona, nie mogą znajdować się na niej jakiekolwiek kosmetyki.
Przeciwwskazaniem do wykonywania zabiegu jest skóra opalona, nie można korzystać z działania promieni słonecznych na 4 tygodnie przed zabiegiem.

Czego nie stosować przed zabiegiem depilacji laserowej?

Co najmniej tydzień przed depilacją laserem nie wolno stosować kremów złuszczających skórę. Trwałe usuwanie owłosienia laserem Vectus musi być odłożone w czasie, jeśli pacjent zażywa antybiotyki, leki światłouczulające, retinoidy, napary z dziurawca bądź nagietka, herbaty i zioła o działaniu wyszczuplającym.