Czym jest laser Vectus?

Laser diodowy Palomar Vectus w Clinica Cosmetologica Gdańsk to owoc wieloletniej pracy naukowców z Harvard University. To w pełni opatentowana technologia, która dzisiaj zalicza się do najbardziej skutecznych i komfortowych dla pacjenta, w kwestii trwałego usuwania zbędnego owłosienia. Laser diodowy Palomar został okrzyknięty najlepszym na całym świecie sprzętem do depilacji niechcianych włosków.

Jak działa laser Palomar Vectus?

Laser emituje fale o długości 810 nm, dzięki czemu owłosienie usuwane jest szybko, trwale i w pełnym bezpieczeństwie dla pacjenta. Cały system medyczny oparty jest na fototermolizie selektywnej – wiązki światła laserowego emitowane przez głowicę urządzenia wnikają w głąb skóry, gdzie uderzają w łodygę włosa i aktywną melaninę. Dzięki temu uszkadzane zostają komórki macierzyste mieszków włosowych, włos zostaje niszczony i już nigdy nie odrasta.

Ponieważ mieszki włosowe są w ciągłej fazie wzrostu, to koniecznym staje się wykonanie serii zabiegów – niektóre posiadają jeszcze małą ilość melaniny. W kolejnych fazach zabiegów niszczonych jest aż 95% zbędnego owłosienia a włosy, które ewentualnie mogą nie ulec zniszczeniu odrastają bardzo cienkie, o jasnym kolorycie. Można je zresztą zniwelować podczas kolejnej depilacji laserowej.

Jak zbudowany jest laser Palomar Vectus?

Dla pełnej skuteczności wykonywanych zabiegów depilacyjnych, naukowcy z amerykańskiego uniwersytetu wykorzystali w laserze Vectus innowacyjne rozwiązania, które szybko zostały przez nich opatentowane. W ten sposób, wiele czynników zostało użytych po raz pierwszy biorąc pod uwagę urządzenia medyczne a konkurencja została daleko w tyle. Do tej pory nikomu nie udało się wymyślić i zastosować równie skutecznych mechanizmów, które umożliwiałyby trwałą depilację niechcianych włosków.

Vectus posiada na przykład czytnik Skintel, który automatycznie bada poziom aktywnej melaniny w skórze, dzięki czemu dobiera odpowiednie dla pacjenta parametry zabiegu. Indywidualne natężenie działania lasera wpływa na pełne bezpieczeństwo i najlepszą skuteczność depilacji – nie ma tu miejsca na jakąkolwiek pomyłkę.

Laser diodowy wyróżnia się też technologią Photon Recycling, która pozwala wykorzystywać światła obijającego się od skóry. Dzięki temu wszystkie wiązki światła są efektywne a laser nie traci generowanej energii.

Warto też wspomnieć o technologii chłodzenia, czyli opcji Advanced Contact Cooling. Szkło szafirowe zamontowane na głowicy działa jak naturalne znieczulenie, dzięki czemu każdy zabieg odbywa się w pełnym komforcie dla pacjenta.